Sıkça Sorulan Sorular

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, sabıka kaydı, sağlık raporu, 2 adet resim, öğrenci belgesi getirilmelidir. Kayıt esnasında 1 taksit tutarı depozito ödemeniz gerekmektedir.

KASTAMONU ERKEK ÖĞRENCİ YURDU NE KADAR GÜVENLİ? NE GİBİ ÖNLEMLER ALIYORSUNUZ?

Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Bununla birlikte gece görevlimiz yurt etrafında gece güvenliği sağlamaktadır. Yurdumuz 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır. Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları, alarm sistemleri ve ekipmanları ile donatılmış yurt binamız, alınan tüm yangın, güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdaheleye hazır durumdadır. Ayrıca binamızda yangın merdivenimiz bulunmaktadır.

OKULA ULAŞIM KOLAYLIĞI?

Eğitim Fakültesine 5 dakika yürüme mesafesindedir.

HERHANGİ BİR DERNEK, VAKIF VEYA CEMAAT İLE BAĞLANTINIZ VAR MI?

T.C. Milli Eğitim Bakanlığından izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermekteyiz. Herhangi bir dernek, vakıf, düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz. Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda Atatürkçü, çağdaş, evrensel, ve laik yurt hizmeti sunmak amacından hareketle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Hiçbir şekilde kimsenin düşüncesinden veya giyiminden dolayı ayrım yapılmaz.

YURTTA ÇAMAŞIR HİZMETLERİ İÇİN AYRI BİR ÜCRET ALINIYOR MU?

Çamaşır makineleri ve kurutma makineleri ücretsiz olarak kullanılmaktadır.

YURT BİNASININ ISINMA SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İSTİYORUM?

Yurt binamız en son teknoloji ile donatılmış merkezi doğalgaz ısınma sistemleri ile ısıtılıyor. Isınma sistemlerimiz sabah ve akşam ekibimiz tarafından günlük kontrol edilmektedir.

YURT BİNASININ YANGINA KARŞI ALINAN ÖNLEMLERİ NELERDİR?

Kurumumuz "Binaların Yangından Korunması Yönetmeliğine" göre gerekli yangın önleme, söndürme, uyarı, yangından kaçış yolları standartlara uygun olarak düzenlenmiş olup, kontrolleri rutin olarak Kastamonu İtfaiye Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

RAMAZAN AYINDA KAHVALTI SERVİSİ VE SAHUR VERİLİYOR MU?

Ramazan ayı içerisinde oruç tutan öğrencilerimiz için sahur verilirken, tutmayan öğrencilerimiz için ise kahvaltı verilmektedir.

FİYATLARINIZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

Oda kontenjanlarına göre fiyatlandırma yapıldığı için fiyat bilgisi için bize ulaşmanız daha uygun olacaktır. Öğrencilerimizin ve velilerimizin ödeme konusunda problem yaşamamaları için, isteklerine göre peşin veya vade seçenekleri ile ödeme yapmalarına imkan tanınmaktadır.

ODA ARKADAŞIMI NASIL SEÇEBİLİRİM?

Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız veya arkadaşlarınızla aynı odaya dönem başında kayıt yaptırabilirsiniz. Sizin bir tercihiniz yoksa idarecilerimiz bölümlerinize, birinci-ikinci öğretim olma durumunuza, sosyo-kültürel yapınıza vb. uygun şekillerde oda arkadaşlarınızı seçmektedir.

ODA ARKADAŞIMLA DÖNEM İÇERİSİNDE ANLAŞAMAZSAM NE OLACAK?

Nadir olarak anlaşmazlıkla karşılaşılsa da yurt müdürlerimiz tarafından öğrencilerimizin istedikleri bir başka muadil odaya nakil durumu gerçekleştirilmektedir.

Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates